Novinky v alternativních postupech

ZMĚNA PO 16.3.20

Vážení  pacienti,
pochopte, že nevíme, zda VY nebo MY nejsme přenašeči viru. Nepodceňujte
prosím tato
nouzová opatření:
ode dne 16.3.2020 přestáváme vykonávat
preventivní prohlídky, všechny průkazy, prevence pro zaměstnavatele,očkování,
plánované  odběry krve.
(Vše, co snese několik týdnů odklad/
Prosíme tedy, aby zdraví lidé nyní do čekárny  vůbec  nevstupovali.
Pokud potřebujete léky, volejte,mailujte !Tento servis poskytněte prosím i  svým  seniorům.
Pokud potřebujete neschopnost z důvodu karantény, volejte,mailujte, pošleme e-neschopenku.
Pokud máte jiné akutní onemocnění (bolest zad,
bolest břicha, jiné obtíže),
sestřička vás bude pouštět do čekárny
tak,  aby se zamezil kontakt zdravých a nemocných
Do odvolání se ruší odpolední ordinace.
Řiďte se prosím  pokyny Krizového štábu. buďte zodpovědní a ohleduplní.
Pořiďte si ústenku/roušku/a noste ji/.vláda je zatím nemá.Moje rouška chrání vás. vaše mne.

děkujeme
MUDr.Brabcová,MUDr Mygalega

 infolinka KHS LK 485 253 153 v prac. době
infolinka  SZÚ  728810106,725191367,725191370
           nebo volejte nám: 485159177,dr.brabcova@atlas.cz
Lze předpokládat, že linky budou přetížené

V případě, že máte nařízenou karanténu, sledujte svůj zdravotní stav se zaměřením na příznaky respiračního onemocnění a 2x denně si měřte tělesnou teplotu. V případě, že se objeví zvýšená teplota nebo příznaky respiračního onemocnění, kontaktujte linku 112 / v součinností s RZP zařizuje  odběry/a nechoďte v žádném případě do ordinací.

Po dobu karantény (14 dní od posledního kontaktu s nemocnou osobou nebo od opuštění epidemiologicky rizikové oblasti) musíte být doma, omezit kontakty s dalšími osobami, často si mýt ruce a dodržovat zásady respirační hygieny.

 

Děkujeme za ohleduplnost k ostatním.

Dr Brabcová

Jak to u nás chodí
Pacient, který přichází poprvé,,absolvuje vstupní pohovor, někdy doplněný vyšetřením energetických drah metodou podle dr  Volla (EAV). Na základě získaných informací je navržen léčebný postup. Protože není ani alternativní medicína bez úskalí, ne každému se hodí všechny námi užívané techniky. Proto se snažíme navrhnout  léčbu, která je pro pacienta nejvhodnější. Přijde-li s přáním, že chce být léčen konkrétní metodou ,vyhražujeme si rozhodnutí, zda ji skutečně použijeme nebo navrhneme jiný postup.
Co používáme
Akupunktura
Součást Tradiční čínské medicíny (TČM). Vychází z jiného myšlenkového základu, než na který jsme zvyklí. Terapeutický program je nutno stanovit individuálně, takže není vyloučeno, že u deseti pacientů se „stejnou“ diagnozou bude použito pokaždé jiných bodů. Přesný mechanismus skutečně není exaktně popsán, ale zhruba pět tisíc let používání  hovoří jasnou řečí
Homeopatie
Léčebná metoda stará více než dvě stě let. Ani u homeopatie není dosud přesně objasněn mechanismus účinku. Faktem zůstává, že čím je lék vícekrát ředěný, tím je účinnější. Způsobuje to tzv dynamizace, to je protřepávání  podle přesně definovaných pravidel. Hovoří se tu o „paměti“ nosného média. Ta je skeptiky zpochybňována, přičemž tvarovou paměť materiálů nikdo nezpochybňuje. (Nabourané auto, je-li opraveno vytažením, se při příští bouračce zmuchlá stejně).
K tomu poznámka: Jeden z největších skeptiků u nás, astronom prof Grygar, tyto metody odmítá, neb nejsou podle něho dostatečně exaktně prokázány.  Jak asi má on, praktikující křesťan, exaktně  prokázánu existenci Hospodina?
Potravní  doplňky Energy /regenerační a bioinformační preparáty/
Firma Energy vyrábí potravní doplňky, z nich některé jsou přiřazeny prvkům pentagramu TČM. Kromě toho je k disposici řada dalších preparátů ve formě kapek, kapslí, krémů, mýdel či šamponů. Jejich působením lze poměrně úspěšně harmonizovat organismus a ovlivňovat řadu chorob.
Dornova metoda
Technika, jejíž pomocí páteř vracena bez použití násilí do správného postavení.  Začíná srovnáním délky končetin, které díky chybnému postavení v kloubech mají až 3cm rozdíl. V dalších sezeních pokračuje náprava bedrokřížového skloubení a vlastní páteře. Dornova metoda je doplňována  Breusovou masáží
Breusova masáž
Jemná masážní technika, při níž je používán třezalkový olej. Třezalka má sedativní účinky, olej napomáhá uvolnění hlubších svalových partií.
Masáž lávovými kameny
Použití horkých lávových kamenů při masáži vede k výraznému  svalovému uvolnění. Současně velmi často dochází k uvolnění nahromaděného  stresu a tím i psychické úlevě.
Časté dotazy
Lze alternativní metody kombinovat s alopatickou (západní) medicínou?
Zajisté. Naopak se nedoporučuje vysadit alopatické léky, které předepsal specialista v odborné poradně. Jen on může, podle stavu snížit či zcela vysadit alopatickou léčbu. Maximálně může vzniknout otázka, která z metod vlastně pomohla. Popravdě by mělo být důležitější, že se pacientovi ulevilo.
Prý lze dokonce operovat bez narkózy, jen s použitím aku jehel. Proč není tato technika více užívána?
Protože je třeba mít na paměti komfort pacienta. Pomocí akupunktury lze skutečně tak utlumit vnímání bolesti, že lze operovat pacienta při vědomí.  Dokonce byly takovéto operace demonstrovány i v naší republice. Problémů je několik. Pacient musí projít několikadenní přípravou a hlavně, jehly odstraní sice bolest, ale pacient cítí, že se někdo dotýká jeho vnitřností, což není  ideální vjem. Navíc tato technika neumožňuje dokonalé svalové uvolnění, které je při narkóze možno připravit farmakologicky, takže operatér má ztížený přístup a délka operačního výkonu se prodlužuje. Obdobně lze sice např angínu léčit akupunkturně, ale pro pacienta je lepší vyležet se s ATB a neběhat denně k lékaři na aku sezení. Optimální model je, vzít si to nejlepší z alopatické i alternativní medicíny k co největšímu prospěchu pacienta